DNSSEC v poslední nezabezpečené poddoméně .ARPA

Před necelým rokem na konferenci RIPE 60 v Praze prezentoval Dave Knight z ICANN časový plán pro zabezpečení všech poddomén v doméně ARPA. Doména nejvyšší úrovně ARPA (Address and Routing Parameter Area) slouží k uchovávání informací pro fungování infrastruktury internetu. Nejznámější poddomény jsou IN-ADDR.ARPA, IP6.ARPA (pro mapování internetových adres na doménová jména – reverzní DNS) a E164.ARPA (pro technologii ENUM). Seznam všech poddomén v ARPA, spolu s odkazem na dokumenty ospravedlňující jejich existenci je k dispozici na stránkách organizace IANA.

K zabezpečení většiny poddomén došlo podle zmíněného harmonogramu již na podzim minulého roku. Nejdéle vzdorovala asi nejpoužívanější doména IN-ADDR.ARPA, pravděpodobně také proto, že na přelomu roku došlo k převodu správy této domény z amerického regionálního registru ARIN přímo na centrální organizaci ICANN. Tento převod byl dokončen letos v únoru a posledním krokem bylo publikování DS záznamů IN-ADDR.ARPA v nadřazené doméně ARPA, které proběhlo v polovině března. Dokončení tohoto procesu spolu s již komentovaným zavedením DNSSEC v doméně .com jsou jistě největší události na poli DNSSEC za poslední měsíc a jen ukazují vzrůstající zájem o tuto technologii i v okolním světě.

Jaromír Talíř

Autor:

Komentáře (1)

  1. ahmul říká:

    Neví někdo, jak se bude podepisovat vlastní prefix? Takový PTR záznam pro IPv6 má docela hodně úrovní (b.a.9.8.7.6.5.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.8.b.d.0.1.0.0.2.ip6.arpa.) a docela nerad bych generoval pro každou z nich vlastní klíče a DNSSEC záznamy:)

Zanechte komentář

Všechny údaje jsou povinné. E-mail nebude zobrazen.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..