Chcete pomoci s vybudováním unikátní databáze? Přineste nám svůj router!

World IPv6 Launch se blíží a my se na něj stejně jako řada dalších těšíme a připravujeme. A v rámci těchto příprav jsme se rozhodli, že vás taky zatáhneme do hry. O co jde?

V druhé půlce naší konference IPv6 Day máme v programu prezentaci kolegy Petra Černohouze (Stav podpory IPv6 na domácích routerech), který má ve svých rukou řadu projektů věnovaných IPv6. Jedním takovým je i IPv6 Laboratoř, z níž se pro potřeby konference vyklubal nejen workshop, ale také prezentace o routerech a dalších zařízeních dostupných v České republice, která více či méně umí nebo neumí IPv6. S jejich získáním nám pomohli v CZC.cz, takže dostatečný základ hardwaru pro testování máme – ASUS, Linksys, CISCO, D-LINKy, Netgeary, Zyxel. Přesto jsme si řekli, že by zde routerů mohlo být k dispozici více, a tak přicházíme s jednou neodolatelnou nabídkou, výzvou.

Doneste nám 4. června svoje síťová zařízení pro přístup k internetu a nechte si je na místě, tedy v IPv6 Laboratoři, otestovat! Během 3/4 hodiny se nejen že dozvíte, jestli jste si koupili ten správný hardware, ale zároveň (v našich očích především) pomůžete s vybudováním zajímavé databáze dostupných zařízení podporující IPv6. Samozřejmostí je i volná vstupenka na IPv6 Day.

Jestli jsme se vás touto naší nabídkou dotkli na správném místě, napište kolegovi Petru Černohouzovi na mailovou adresu petr.cernohouz@nic.cz; ve zprávě uveďte, jaké zařízení byste přinesli a kdy byste chtěli k nám do IPv6 Laboratoře 4. června přijít. Pokud již bude vaše zařízení v naší testovací sadě, přijďte se dozvědět o jeho schopnostech přímo na IPv6 Day. Budeme se těšit.

Vilém Sládek

Autor:

Komentáře (4)

 1. Martin říká:

  Tak to je super akce pro podporu domácího připojení přes ipv6. Data jsou již někde zveřejněna, nebo se teprve budou zveřejňovat?

 2. Birkof říká:

  Možná hloupá otázka, ale nemělo by IPv6 podporovat dnes již každé zařízení, tedy snad kromě těch nejstarších? Jinak víc bych ocenil něco k bezpečnosti a IPv6. Slyšel jsem, že protokol obsahuje chyby a pak popravdě ani nevím, jako je to třeba s nastavením firewallu apod.

 3. Vilém Sládek říká:

  Dobrý den,

  děkuju za oba komentáře.

  První informace týkající se dostupných zařízení a jejich podpory IPv6 budou zveřejněny na konferenci IPv6 Day.

  Na konferenci bude jistě řeč i o bezpečnosti. Samozřejmostí jsou jak otázky z publika, tak individuální rozhovory s přednášejícími a vedoucími workshopů.

  Přijďte se podívat na IPv6 Day!

  Vilém Sládek

 4. Zdeněk Carda říká:

  Přes veškerou snahu se mi nedaří nastavit ASUS WL-500gP V2 (blokování portu 53, zakázání služby DNS do WAN. Provider mě po zapojení routeru opakovaně odpojuje s touto poznámkou:
  Z Vašeho routeru byl veden DDOS DNS útok na servery. Důvodem je, že máte na svém routeru povolenou DNS službu směrem do WAN portu, čehož pravděpodobně využil nějaký botnet k DNS amplification attacku. Zakázáním služby DNS a zablokováním portu 53 by se měl Váš problém vyřešit. V rámci nápravy by bylo též vhodné zakázat/omezit na LAN i další služby, jako např. NTP, aby se problém neopakoval v budoucnu, jen s jinou službou.
  Děkuji. Carda

Zanechte komentář

Všechny údaje jsou povinné. E-mail nebude zobrazen.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..