Česká doménová centrála – jak se dá také vydělávat na doménách III.

O aktivitách společnosti Česká doménová centrála jsme na tomto blogu informovali poprvé v květnu loňského roku, další článek vyšel letos v únoru.

Na základě těchto článků se nám ozvalo poměrně nemalé množství subjektů, které Česká doménová centrála kontaktovala a které její nabídky na registraci doménových jmen využily. Ve spolupráci s některými z nich jsme vypracovali a na konci dubna podali trestní oznámení.

Česká doménová centrála však od svých aktivit neupustila. Registrace domén nabízí dle nám dostupných informací podle stejného scénáře i nadále a přistoupila k vymáhání úhrad objednaných domén od subjektů, které si je již dříve objednaly a neuhradily (a objednávku rozporovaly).

V každém případě se na nás obracejí další poškozené subjekty se žádostí o informace, buď o stavu podaného trestního oznámení nebo o tom, jak se k tomuto trestnímu oznámení připojit. Pro druhé uvedené, tedy pro ty, kteří by se chtěli k trestnímu oznámení z dubna letošního roku, podaného na společnost Česká doménová centrála, s. r. o, přidat, je určen následující kontakt: Policie České republiky, OŘP Praha I, SKPV OHK, 1. odd. hospodářské kriminality, F. Křížka 24, Praha 7, telefon 974 857 457 nebo 974 857 524.

Aktualizace, 1. dubna 2015: Česká televize odvysílala v rámci pořadu Černé ovce reportáž věnující se nabídce registrací domén za přemrštěné ceny. Doporučujeme její zhlédnutí.

Autor:

Komentáře (12)

 1. Kuna říká:

  To je nehoráznost… Lidi už se nebojí ničeho

 2. JUDr.Jan vobr říká:

  Dovoluji si požádat někoho z postižených o aktuální rozsudek soudu ve veci kdy pravděpodobně žaluje ALTEA EUROPE s.r.o. a nejspíš na OS pro Prahu 8.

  Děkuji

  JUDr.Jan Vobr
  office@akvobr.cz

 3. Jan Hanzlík říká:

  Další firmu, která se pokouší o totéž je Registrace internetových domén s.r.o. Dnes mě oslovili s naprosto stejným příběhem a také s naprosto stejnou cenou 3.999Kč za registraci a následně 599Kč každý další rok. Tentokrát je jediný společník a jednatel z Finska.

 4. Milena F. říká:

  S firmou Registrace internetových domén s.r.o. mám podobnou zkušenost. Ve stejný den nás oslovili rovněž a celý rozhovor si nahrávali…..Je možné se proti tomu nějak bránit? Má někdo podobnou zkušenost?

 5. Petr Kilian říká:

  Taky by mě zajímalo jak se proti zk***ncům typu „Registrace internetových domén s.r.o.“ bránit… Už jednou (před mockrát moc lety) naši firmu nachytala česká doménová centrála. Já sem na to přišel 3 roky po tom že to byl podvod.. No a našemu řediteli, který umí na PC hýbat akorát s myší, ted volali z „Registrace internetových domén s.r.o.“, nahráli si to (on souhlasí se vším už když se řekne internet) on jim to odsouhlasil a co teď????

 6. Josef říká:

  Stejný scénář jako u předchozích příspěvků.

  Telefonicky nás kontaktovala paní „Petra Hašková“ jako správce naší domény .cz s tím, že se na ně obrátila nejmenovaná společnost se zájmem registrovat naši doménu s dalšími nadnárodními koncovkami. Vzhledem k tomu, že máme registrovanou pouze jednu doménu a to přes CZNIC a vzhledem k informovanosti o naší registraci jsme nepochybovali, že hovor je od CZNIC. Paní Hašková nám široce vysvětlila možnosti zneužití naší domény pod dalšími koncovkami a doporučila přednostní registraci. Na náš požadavek zaslat nabídku písemně nám sdělila, že to z časových důvodů nelze a že by musela vyhovět zájemci jehož identitu nemůže prozradit. Bohužel hovor byl veden tak přesvědčivě, že nás ani nenapadlo, že by se mohlo jednat o podvod. Během nahrávaného hovoru jsme požádali o zaslání podmínek písemnou formou, nicméně se smlouvou jsme souhlasili. Písemná forma nám byla zaslána s mnohahodinovým zpožděním s omluvou, že byla nejdříve zaslána na chybnou emailovou adresou. V té době už byly domény dávno zaregistrovány. Teprve tehdy jsme zjistili, že registrace byla provedena společností Registrace internetových domén s.r.o., Kubánské náměstí 1391/11, Praha a cena 3.999,- za registraci jedné domény neodpovídá současnému stavu. Obratem jsme uzavření smlouvy sice zpochybnili, neděláme si ale iluze, že by to mělo nějaký význam. Následující den přišlo emailem potvrzení o registraci tří domén s koncovkami .eu .net a .org. Dnes přišel audio záznam smlouvy pochopitelně bez úvodního přesvědčování o nutnosti urychlené registrace před dalším nejmenovaným zájemcem. Obáváme se, že záznam je natolik bezchybný, že nám nezbude než přemrštěnou cenu zaplatit.

  Bohužel v předcházejících příspěvcích není žádné kvalifikované řešení. Pokud by se někdo z napálených rozhodl podat trestní oznámení rádi se připojíme.

 7. centrala-podvod@seznam.cz říká:

  Vážení spolupoškození,
  soustřeďme, prosím, komunikaci o tomto problému do jednoho blogu (jak říká Josef). tím hlavním je:

  http://blog.nic.cz/2010/02/25/o-ceske-domenove-centrale-podruhe/

  V tomto blogu hodláme uveřejňovat informace o postupu vyšetřování (samozřejmě jen ty, co bude vhodné zveřejnit).

  Děkuji za pochopení.

 8. Jiří říká:

  I Já naletě,bylo mi voláno na mob.te.stejný scénář jako předešlé příspěvky,zrovna se trefil když jsem měl jednání s dodavatelem.Vše si nahrávali,požadavek o zaslání návrhu smlovy byl z časových důvodů odmýtnut,tak jsem souhlasil.Po čtvrt hodině jsem volal na číslo ze kterého mi bylo voláno,stejný hlas mi zdělil že jde o omyl,že mi nikdy nevolal.Nyní přišla fa na 3999kč.za doménu +DPH.Je možno se proti tomu nějak bránit.Poraďte.Děkuji

 9. X říká:

  Dobrý den,
  máme obdobné zkušenosti z 30.5.2014.
  S pozdravem

 10. Dana říká:

  Firma Registrace internetových domén s.r.o. stále vesele ,,podniká,, Já jsem se bohužel nechala napálit 12.1. 2015, takže hezký začátek roku. Je podaná nějaká nová Hromadná žaloba ke které bych se mohla připojit? Pište na dvorakova@maxijob.cz

 11. Hanka říká:

  Nás napálili vloni, zaplatili jsme. Teď po roce přišla zase faktura – tentokrát roční poplatek na další období (599,- kč za jednu doménu) Nevím jak postupovat – zaregistrovat se znovu jinde (u NEpodvodníků), fakturu ignorovat a registrace bude automaticky ukončena nebo musím dát výpověď ? Poraďte na kejr@kejr.cz

Zanechte komentář

Všechny údaje jsou povinné. E-mail nebude zobrazen.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..