Evropa je bez IPv4 adres!

Tak nakonec to ani netrvalo tak dlouho, jak jsem ještě nedávno předpovídal. RIPE NCC před pár minutami oznámil, že Evropa je v současnosti jako druhý region bez IPv4 adres. Od dnešního dne již žádný poskytovatel nedostane více než 1024 IPv4 adres, což je pochopitelně velmi nepříjemná situace. Velice zajímavé je, že velký podíl na alokacích v posledních dvou měsících mají íránské společnosti. Ty alokovaly 2,7 miliónu adres, což obvykle vystačilo celému evropskému regionu, který zahrnuje i Střední východ, na tři týdny. Ještě se k celé situaci vrátím v nějakém budoucím příspěvku, ale to hlavní je řečeno. Evropa je bez adres, doufejme, že to urychlí nástup IPv6.

Ondřej Filip

Autor:

Komentáře (5)

 1. Michal říká:

  Proč organizace, která spravuje internetové adresy RIPE NCC, nenařídí, internetovým providerům, dát každému zákazníkovi zadarmo nový router (ADSL moderm, WiFi AP) a přestat IP v4 používat ?

  IP v6 je prý i bezpečneější jsem někde četl.

 2. David říká:

  Nejde jen o výměnu domácích routerů, ale o kompletní překopání celé infrastruktury ISP, kteří mnohdy nejsou na přechod na IPv6 vůbec připraveni.

  Další problém je u mobilních zařízení, kde je situace podle mě dostupných informací ještě mnohem, mnohem horší.

  Navíc, že by byl na trhu nějaký velký výběr (opravdu použitelných) IPv6-ready domácích routerů, se mi také nezdá.

  .. a mnoho, mnoho dalšího :-)

 3. Brul říká:

  Nařídit zadarmo výměnu? :-D Velmi úsměvné… Asi se tu nekdo zasekl v jiné době… :-) A ted k tématu. Stjně to většina ISP vyřeší natem nebo routingem a tim padem netřeba výměna zařízení. IPv6 prostě bude nekde na hlasní GW a zpytek pojede po starem…

 4. ipstyler říká:

  Alebo spravia ip „šrotovné“ za IPv4 dostanete IPv6 :D ipv6 pôjde cez ipv4 siete a aj to ostatné ešte potrvá dosť dlho.

 5. domény říká:

  To už jsem někde četl…několikkrát.

Zanechte komentář

Všechny údaje jsou povinné. E-mail nebude zobrazen.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..