První tři dotIDN domény živé

Dnešní den je pro kořenovou zónu velice významný. Nejenom že došlo k dokončení falešného podepisování zóny, ale zároveň byly přidány tři IDN domény nejvyšší úrovně. Shodou okolností jsou všechny tři arabské, jde o Egypt, Saudskou Arábii a Spojené Arabské Emiráty. Zvláštní je, že do zóny zatím nebyla zařazena doména Ruské Federace. Byla totiž původně ve stejné várce jako tyto tři. Každopádně dnešním dnem končí definitivně výlučná vláda latinky v doménovém systému! Nyní už například Egypťan bude moci napsat adresu svých webových stránek bez toho, aby musel přepínat klávesnici na latinku. Zkuste třeba kliknou na následující odkaz – http://وزارة-الأتصالات.مصر/

Ondřej Filip

Autor:

Komentáře (7)

 1. Marty říká:

  A bordel na internete sa zacina.

 2. H. říká:

  Cekal bych pod tim odkazem presne to, kvuli cemu ty domeny vznikaj … web v dane znakove sade … a ejhle … latinka :D Doufam, ze ty domeny splni svuj ucel, a ne jak tento priklad u ktereho mam pochopeni vzhledem k nemoznosti registraci zatim :))

 3. Ondrej Sury říká:

  Nastavte si do prohlizece spravny preferovany jazyk a melo by se to chovat, jak cekate.

 4. Martin Hruška říká:

  Už aby to bylo i u nás, co? Krása!

 5. H. říká:

  Tak jsem nic nenastavoval a i tak se mi dneska otevrela spravna Arabska verze :) Tak to ma byt … domenu napsat neumim, coz nevadi, protoze obsah si stejne neprectu :)

Zanechte komentář

Všechny údaje jsou povinné. E-mail nebude zobrazen.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..