Jak se dá (také) vydělávat na doménách…

V uplynulých dnech se na nás obrátilo několik držitelů doménových jmen .cz s otázkou, zda víme – a co si myslíme – o nabídce České doménové centrály.

Pracovníci společnosti, která tyto stránky provozuje, se totiž začali obracet na držitele doménových jmen s koncovkou .cz. Zavolají jim a upozorní je, že existuje celá řada dalších doménových prostorů (domén s jinými než .cz koncovkami) a tam – zatím – jejich doménové jméno registrováno není. A protože by toho mohli zneužít „zlí lidé“, Česká doménová centrála jim tyto domény předběžně zablokovala a nabízí teď službu jejich registrace.

A cena? Je zřejmě variabilní. Nám poskytnuté údaje mluví o částkách mezi 3000 – 3999 Kč za jednu doménu. V případě ceny 3999/doménu šlo o domény .com. .net a .eu, tedy žádně neobvyklé nebo exotické koncovky.

Zajímavá služba, že? S podobným postupem se z času na čas setkáme ze strany asijských registrátorů. Ti si vytipují držitele českých ochranných známek a nabídnou jim registraci domén se stejným názvem v čínské, tchaj-wanské nebo vietnamské doméně. Argumentují podobně jako Česká doménová centrála – bylo by přece škoda, aby vaši nádhernou doménu někdo v našem doménovém prostoru zneužil.

Samotný web České doménové centrály vypadá naprosto profesionálně a seriozně. Až do okamžiku, než začnete hledat to, co je v dnešním světě registrací naprosto běžné – informaci o ceně a hlavně on-line registrační formulář.

Zmínku o ceně se ani mě, ani nikomu ze zákazníků, kteří se na nás obrátili, na webu najít nepodařilo. Zmíněná cena za doménu je stanovena ve smlouvě, kterou obdržíte mailem po vyjádření zájmu.

On-line formulář potom nahrazuje žádost, aby zájemce o doménu poslal e-mail „v němž uvedete daný název domény a veškeré podrobné údaje o registraci a informace o účtu“.

A jak bych odpověděl na otázku co že si o této službě myslím? Řekl bych, že každý soudný člověk si udělá závěr sám. Osobně si myslím, že doba, kdy se domény registrovaly přes mail bez použití formulářů už je dávno pryč a doba, kdy domény stávaly 3000 Kč za rok tu snad ani nikdy nebyla.

Pokud má někdo skutečně zájem registrovat ekvivalent svého doménového jména i v dalších koncovkách než .cz – což je koneckonců běžná a v mnoha případech i přínosná praxe – doporučoval bych obrátit se na toho, kdo registroval původní doménu. Registrace domén v dalších než .cz prostorech není totiž nic složitého a ten, kdo vám zaregistroval doménu .cz to s největší pravděpodobností zvládne naprosto bez problémů. A za výrazně nižší cenu.

Aktualizace, 1. dubna 2015: Česká televize odvysílala v rámci pořadu Černé ovce reportáž věnující se nabídce registrací domén za přemrštěné ceny. Doporučujeme její zhlédnutí.

Autor:

Komentáře (134)

 1. Radek V. říká:

  Na nasi firmu zkusili stejny trik a sice s prednostni registraci domeny za 3999,- Kč. Nejaka pani Turenová, která mluvila, asi pro dotvoreni atmosfery ze mame poslednich par minut k registraci, velmi prekotne. Nesdelila kdo si chce nasi domenu zaregistrovat (jinak pry prijde o misto). Z asie nam takhle pisi (a v nekolika pripadech i volali) kazdy mesic nicmene ti si alespon vymysli firmu. Na dotaz proc registrace pres ne stoji 10x tolik co pres standardniho registratora domen mi sdelila ze v poplatku mame full service coz je registrace, presmerovani domeny a hlavne technicka podpora. na otazku co by nam technicky radili uz ovsem nedokazala odpovedet a hrkala ze sebe naucenou snusku opravdovych hlouposti. Jsou to proste podvodnici a docela obdivuji lidi co delaji pro takovou firmu ze jim to vubec stoji za to. Ta pani myslim velmi dobre vedela ze lze, protoze az se vypovidala a probehlo kolecko overovacih otazek tak jsem jasne rekl ze je povazuji za podvodniky. Kdyz jsem chtel vysvetlit proc o nich chudaccich pise na internetu tak nelichotive rekla ze to se prece pise o kazde firme. Tim mne velmi pobavila. Obchodni um byl take na velmi nizke urovni, jelikoz bez toho abych se jeste na cokoliv zeptal tak nekolikrat opakovala tak chcete to koupit nebo ne? Tak zaver byl ze tedy ne. Jsou to fakt grazlove.

 2. Dáša říká:

  Všem Vám moc děkuji , málem se podařilo , dnes to na nás zkoušeli taky, no nedalo mě to a hledala sem nějaké odkazy na internetu a podařilo se , díky této diskuzi jsem pochopila.
  Měla sem se prý rozhodnout a dát vědět dnes do 12 hod. No díky Vám sem je poslala ve 12 někam. Je to až neskutečné co si některé firmy dovolí , no zajímalo by mě kolik nešťastníků jim naletělo. No opravdu jsou to lumpi!!!

 3. Plachetková Romana říká:

  Přidávám též svoji zkušenost s touto nesolidní nabídkou Doménové centrály, konkrétně od paní Formánkové, pod tlakem rozhodnout se tento den do 15.00 hodiny. TAKŽE POZOR!!! Děkujeme za tento blog, který nás včas varoval….

 4. Marcel říká:

  Mohu potvrdit praktiky firmy Česká doménová centrála, zavolají s historkou o zneužití obchodního jména při registraci domény cizí firmou. Normální podvodníci a lichváři!

 5. marketa říká:

  Bohužel naše firma se dostala až tak daleko, že po odmítnutí zaplacení faktury České doménové centrále jsme se po 6 měsících ocitli u vymahačské firmy – Altea Europe, které byla naše pohledávka s patřičně navýšeným úrokem postoupena.
  Z původně fakturovaných 3990,-Kč se stalo 4.758,-Kč.
  Jednáme s právníkem, který zatím nevidí jiné východisko než zaplatit nebo se soudit… Je to hrozná situace. Budu informovat dále, asi jsme časově nejstarší případ – už z května.

 6. Pšena říká:

  Bohužel jsem také naletěla srdceryvné scénce operátorky, která dokonce říkala, že o tom vedoucí nesmí vědět, jinak dostane padáka. Prý se jí zdálo divné, že si někdo jiný než já chce registrovat tolik domén s názvem mé firmy. Protože jsme se tou dobou rozšiřovali a byli na malém městě trnem v oku mnohým závistivcům, vyděsila jsem se a naletěla… Protože toto je oblast, které nerozumím, odsouhlasila jsem jim cenu 3.999,- bez DPH a ještě paní strašně poděkovala, jak je hodná a pozorná! O den později jsem již byla chytřejší, zjistila jsem, kolik stojí domény a dostupné informace na webu o České doménové centrále (např. že jednatelem je Estonec a jediným majitelem společnosti schovaným pod firmou Nektia s.r.o. je člověk jménem Vasyl Bentsa), došlo mi, která bije. Okamžitě jsem chtěla objednávku stornovat, ale již to nešlo. Když pochopili, že se jen tak nedám, snížili mi fakturu na několik set, „aby se jim vrátili alespoň investované náklady“, jak řekli. Novou fakturu jsem nikdy neobdržela, zato se ozvali nyní, po cca 7 měsících – jestli neuhradím původní fakturu, předají mě vymahačské firmě. I nyní jsem jim řekla, že vím, co jsou zač, tak nejdříve snížili o 50 %, po té že tedy o 75 %, ale to prý musím uhradit! Zatím jsme v této fázi a budu zvažovat dál, zda si veznmu právníka či sníženou fakturu uhradím. Ale všem ostatním vzkazuji: nedejte se, oni fakturu nakonec minimálně sníží. Dále jsem ochotna rozhodně jít s dalšími postiženými do soudního sporu, spojeni dosáhneme více za méně peněz. Rozhodně jsem odhodlána udělat hodně pro to, aby takovíto lumpové neměli lehký život. Nedělám si iluze, že i kdyby firmu museli zrušit, nebudou podobně podnikat dál pod jiným jménem. Ale alespoň přijdou o výhodu té „České centrály“, díky které jsem nalétla evidentně nejen já, že jde skutečně o nějaký státní registr.

 7. Martin říká:

  :( taky jsme naletěli. Jednatel jim uvěřil. Já, protože znám cenu obvyklou cca 200, jsem zuřil. Zatím jsme nic nezaplatili, vyhrožují vymahačem. Měli uplně stejnou pohádku. jednatel objednal 4 domény. Ted nevim jak z toho ven. Jako jedinec jim u případného soudu asi neprokážu úmysl, ale vidím že podvedených je tu víc. Připadá mi, že by asi šlo prokázat, že finta s neznámým objednatelem je vykonstruovaná lež, když nás bude víc. Musim se ještě poradit s právníkem. Jestli to chce někdo z podvedených řešit se mnou, tak mi pošlete kontakt na marros@email.cz. Nechce se mi zaplatit už z principu, proč by měli naše poctivě vydělaný peníze dostat takový podvodníci.

 8. Pavel říká:

  Ahoj tak dneska jsem vzal telefon a ouha pani Terenova 246080336 z České doménové centrály a stejná zkušenost jako tady píšete. Tak jsem to dneska poslal jako podnět do TV Nova zda to dají do zpráv nevím ale uvidíme. Kdo se chce přidat tak pište na pspacek@post.cz je to na obchodní inspekci.

 9. Pavel říká:

  Ahoj všichni tak to je jako článek na tn.cz vaše zprávy možná to dají i do tv.

 10. Michal říká:

  Ahoj všichni, tak potvrzuji stejnou zkušenost, dnes volala paní Zemanová, telefon 246 080 336 z České doménové centrály a také s tím, že se někdo pokouší zaregistrovat naši národní doménu jako *.info, *.org, *.eu, *.net a *.mobi a že se nás tedy snaží varovat. Dostal jsem nějaký čas na rozmyšlenou, naštěstí existuje tohle fórum, tak jsem vzápětí s díky odmítl. Díky moc všem přispěvatelům a jen doufám, že se další potencionálně vybrané oběti, dřív než budou souhlasit, k tomuhle blogu dostanou.

 11. Pam říká:

  no tak nám volali taky, paní Černá 246 080 336, bohužel nikdo ve firmě v tomto oboru není kovaný a tak jsme neměli ponětí kolik taková doména skutečně stojí. Takže jsme bohužel jedna z firem, která nalítla a doménu si u nich včera registrovala. Večer jsem telefonicky mluvila s přítelem a mezi řečí se mu o tom zmínila, šel do kolen z té ceny a to mě znejistilo, dnes, když jsem dostala potvrzující email jsem začala pátrat po internetu a našla tohle. Jen nikde nevidím zda se dá ta úžasná telefonická smlouva ještě nějak zrušit :-(

 12. Ramsses říká:

  Tak nám dnes volala paní Dvořáková z ČDC, málem jsme ji to zbaštili protože mají hezkou historku a téměř stejnou adresu jako náš registrátor XNET.CZ ten má ale č.p.26 místo č.p.56 které má ČDC.

 13. Jiří říká:

  Vážení, kolegové podvedení !!! Jsme všichni obětí velmi rafinovaného podvodu. Systém, s kterým ti grázlové pracují je až mrazivě děsivý. Přečtěte si příspěvek Pšeny z 19.1.2010 zde a Romana Arbeitera z 25.2.2010 na druhém článu – Česká…. podruhé. Poté, co jim kdokoli sedne na lep, následuje již strohý administrativní postup končící tak, jak jej zdařile popsal Roman. Jsou to gauneři, kteří ovšem našli v tomto právně zavákuovaném státě nádhernou cestu k bezpracnému zisku. Vystaví fakturu, vy ji nezaplatíte, přijde upomínka, dále pak již výhružný e-mail a postoupení pohledávky k insolvenčnímu řízení. A zde přestává legrace, v naší zemi může i malá částka, kvůli které se člověk dostane do insolvence znamenat i konec firmy. Dejte si opravdu velký pozor, konzultujte s Vašimi právníky každý Váš krok a nedejte se. Já s mají právní zástupkyní podáváme na tuto bandu syčáků žalobu za podvodné jednání za účelem – nejsem právník, tak parafrázuji – dosažení nemravného zisku. Jsme všichni v pěkné kaši, nelitujte proto peněz za právníky, víc než nás chtěli ti grázlové okrást Vás to stát nebude. Chce to masivní odezvu, ale fundovanou, právně zdůvodněnou. Jenom jim nic neplaťte, to není podnikání, to je jenom arogantní výsměch všem. Taková Amerika na konci 19. století – gangy v New Yorku, viděli jste ????? Držím Vám všem palce!! J.V.

 14. Milky říká:

  Dostal jsem se sem náhodou, ale řeknu Vám to je nářez. Mě ještě nevolala a až mi zavolá jestli je do té doby nezavřou tak provolá majlant, protože budu hrozně nerozhodný a vůbec tomu nebudu rozumět. A ten telefonní operátor by mi měl dát provizi, kterou bych daroval všem podvedeným… Jestli budee petice rád se přidám

 15. Mlada říká:

  Jelikož řeším stejný problém jak všichni popisujete , chtěla jsem Vás požádat o info, zda jste byli úspěšní v jednání. Bohužel jsme také objednali 4 domény (20.000,- Kč) a až po týdnu mi došlo, že to nějak zavádí podvodem, tak jsem začala pátrat. Bohužel pozdě.
  Komunikace s nimi nefunguje a já teď jen čekám, co se bude dít, když neplatím.
  Budu ráda za každou informaci či pomoc

 16. Marco říká:

  Dnes jsem absolvoval telefonát s touto společností. Naprosto stejný scénář. Jejich nabídka vyděsila dvě mé spolupracovnice, ale já jsem zvyklý na nabídky převážně asijských společností v tomto ohledu, proto jsem hned čuchal podvod. A našel tento blog…
  Okamžitě jsem nabídku odmítl, ale přesto mám kontakt:
  pí.Janoušková 212 242 409
  Zkuste se dovolat tam.

 17. Martin 2 říká:

  Chtěl bych se přidat k hromadné žalobě.
  Nechal jsem se zblbnout už 11.6.2009 a dnes mi dorazilo prohlášení o podstoupení pohledávky na ALTEA EUROPE. Pokud jste se někteří z Vás spojili a podáváte hrom.žalobu tak se moc rád připojím. Přece jim ty peníze nedáme!!! Jsou to podvodnící a musíme je zastavit !!!

 18. Hubert říká:

  Chtěl bych se také přidat k hromadné žalobě!!Dá se někde?Díky

 19. Mlada říká:

  hromadnou žalobu připravuje CZ.NIC, z.s.p.o., dnes mne kontaktovali a s radostí jsem se k žalobě připojila. Snad to pomůže.

 20. Karlos říká:

  Zdravím čtenáře. Je 15.04.2010, 15 hod. Před 20 minutami volala dáma ze spol. České doménové centrum, tel. 212 242 409, sl. Pokorná, že někdo chce zaregistrovat doménu naší dceřinné firmy s koncovkami .cz, .eu, .com
  .info, a tak dále. A že by ji mohl někdo zneužít. A že ona tomu nemůže zabránit, jedině snad… (projev dobré vůle), že bychom si je
  přednostně zaregistrovali my. Což tedy není zadarmo… Už jsem si přečetl celou historii s Českým Doménovým Centrem. A děkuji všem, kdo na to upozornili.
  Karlos.

 21. Ortisea říká:

  Vážení, kdo z podvedených Českou doménovou centrálou by se chtěl se mnou spolupodílet na reportáži pro NOVU na toto téma,napište mi prosím na ortisea@seznam.cz.

 22. Kašová říká:

  Dobrý den,jsem ráda ře se najdou lidé kteří upozorní na takovéto nekalé věci!Nám se toto stalo teď 15.4.2010 s tím mě tuto informaci předal s telefonem a jménem komu volat můj zaměstnanec.Již to že se neobrátí na vedení a informují úplně jiné lidi-což se nemá také stávat!
  No a k věci,když jsem se dovolala tak mě řečeno že se někdo chce přihlásit mou doménou http://www.restauraceskalka.cz,ale na koncovky další jiné-eu-com atd v ceně kolem těch 4000,-Kč a že mě volají ,že zjistily že to není objednáno naší firmou a že mají jinou adresu-kterou mě ovšem neřeknou a také že to není podnikání jako my-restaurace!!!
  Jednání slušné a nenutili mě abychom my si objednali,jen že chtějí abych řekla zda to mohou povolit tomu druhému nebo že mají reagovat že již existující doména a tím toho nového nezaregistrují!!!!
  Samozřejmě mě hned napadlo v dnešní době pokud řeknu že ať zaregistrují toho někoho aby nepřišla faktura na mě?To mě ubezpečíla ta paní že ne!!!!
  Ale teď jak jsem si našla tyto stránky na internetu tak o tom velice pochybuji a hned to jdu řešit a odmítám přes email jejich který mě ještě ta paní dala i její jméno,a dle toho jsem si šla hledat zda vůbec ten podnik existuje?
  Dost jsem vůbec nechápala a řekla jsem že se musím poradit ,že mám ekonomickou firmu a právníka u podniku a že dám vědět!!!!!
  Jelikož to bylo důležité a právníka jsem hned nesehnala ,tak ekonom mě řekl že nic proti ničemu,jen pokud nebudu já chtít někdy ty domény s koncovkou eu-com atd. tak se nic neděje nekalého!
  Možná že také proto mě již nic nenutila,protože hned ze začátku toho hovoru já jsem reagovala že se musím poradit že tomuto moc nerozumím,tak raději již moc netlačila tím způsobem jak vy píšete!!!
  Tak zdravím Vás a dík že informujete!!
  Kašová M.

 23. Harry říká:

  Je to podvod! Meli byt je zavrit. Souhlas s registraci ziskavaji na zaklade vymyslenych informaci.

  Jednoznancy podvod. Udelejte si web za 300 kc, spojte se, a zaplatte si jednoho pravnika a nechte je zavrit!

 24. Roman říká:

  Take se pripojuji se svoji zkusenosti – podvodnici z domenove centraly stale funguji a praktikuji svoji nekalou cinnost. Dnes volali jednomu memu zmamemu (majiteli firmy) – prubeh telefonatu navlas stejny jako popisuji ostatni vyse. Znamy ale nastesti nezazmatkoval a zavolal nejdriv me, takze jsme registraci firemnich domen s dalsimi koncovkami, po kterych podle pani z CDC „vsichni hrozne touzi a chteji je ihned registrovat“, provedli za standardni ceny kolem dvou stovek a nikoliv za domenovou centralou avizovanych 4000,-. Najde se nekdo, kdo tyhle „hajzliky“ smete z povrchu zemskeho?

 25. JirkaH říká:

  Stále žijí, příběh stejný, paní Pokorná volala dopoledne, firma má nyní finského vlastníka, sídlo na webu je jiné než sídlo v OR. Díky všem, kdo napsali do této diskuse, odolali jsme.

 26. pavla říká:

  Dobrý den, taky mi volali do firmy- taky jsem jejich nabídce odolala a druhy den byly ty domeny , o kterych mluvili, opravdu registrovany na nekoho jineho. A musim také priznat, ze me do registrace nenutili. Tak nevim, co si o tom mám myslet :-(

 27. Jalala říká:

  Tak ode dneška patříme také mezi „vyvolené“ a byly jsme kontaktováni paní Lucií Královou z Českého doménového centra. Naštěstí mě hned při telefonátu napadlo, že by to mohl být nějaký podvod a tak jsem jí řekla, ať mi pošle nabídku mailem. A zatím jsem prošla net a naštěstí jsem narazila na tyto stránky. Kdyby na ně někdo potřeboval kontaktní údaje, tak v e-mailu uvádějí tyto:
  Tel: +420 212 242 409
  Fax: +420 910 058 405
  info@ceskedomenovecentrum.cz
  http://www.ceskedomenovecentrum.cz

 28. Ivo říká:

  Tak ode dneška i my patříme mezi „vyvolené“ a byly jsme kontaktováni paní Lucií Královou z Českého doménového centra. Naštěstí i mě hned při telefonátu napadlo, že je to nějaký podivný zájem o naše jméno a tak jsem jí řekl, že si věc prověřím a obrátil jsem se na NIC. Kontak je stejný jako v předchozím komentáři:
  Tel: +420 212 242 409
  Fax: +420 910 058 405
  info@ceskedomenovecentrum.cz
  http://www.ceskedomenovecentrum.cz

 29. Karel říká:

  I my dnes patříme mezi vyvolené paní Králová nás obštastnila svým telefonátem z čísla 212 242 409 a za 3 999,-. Zřejmě se to stále vyplácí a stále asi nacházejí nové „kavky“ na oškubání.

 30. Jirka říká:

  Koukam ze po delsi dobe odmlky se opet aktivuji, take nekolika mojim klientum pí Krílová volala :( co s nima ?

 31. Milan říká:

  Jo, jo, za pouhých 4099 Kč bez DPH !!!!!! FULL SERVICE !!!!! za jednu registraci a následující podporu, třeba jako automatické přesměrování a taková podpora po telefonu, to se přece může hodit, že jo?? :-)
  To jsou věci :-) Poslal jsem je ke všem čertům. Domény jsem zaregistroval po upozornění kolegy z jiné firmy den předtím. :-)
  Smůlu mají ti, kdo se v této oblasti nepohybují a podlehnou.
  Ale jak říká kolega Jirka – „co s nima??“
  Nevím.

 32. Tomas říká:

  doslo k nejake heromadne zalobe nebo k nejake protiakci? Mate nekdo kontakt na organizatora? Jak se k ni pridat? Nebo je nejaky vysledek?
  Vsechny clanky pouze konstatuji a to je vse. Nebo je to skutecne neprustrelne, naprosto s souladu se zakonem a firma pojede takhle porad dal a dal?
  Dekuji

 33. Igor Marko říká:

  Pokud někdo bude chtít, jsem ochoten se přidat pod společnou žalobu výše jmenovaného registrátora pro podvod (nebo pokus o podvod) nebo aspoň dosvědčit telefonát a metod „vydírání“ – nám totiž žádná škoda nevznikla, ale kdybych u nich registroval 6 domén za tyto neskutečné peníze, tak by to asi mohlo být jako podvod kvalifikováno! Mně osobně tvrdila, že má někdo zájem o naši doménu (6 domén). Prostě totéž, co v příspěvku někde výše. Je to hajzlovina a pokud někdo budete chtít pomoct při dosvědčení takového postupu, neváhejte mě kontaktovat. Marko@markofoto.cz.

 34. Vojta říká:

  Dobrý den,
  bohužel patřím mezi ty, kterým volal milá paní z ČDC (Moravcová), že o mé stránky má velký zájem konkurence a že pokud hned neuzavřu smlouvu, tak je zjíská někdo jiný. Celkem 7 domén za částku 28.000,- Kč:-(. A to jsem po cca 8 hod. smlouvu dle § 53 odst. 7 obč. zákoníku rušil, kdy mě bylo řečeno, že cca 3 hod. po telefonátu byly služby aktivovány a že tudíž jsou služby využívány a není možno odstoupit. Prosím o radu, jak z toho ven. Máte někdo zkušenosti? Moc děkuji. Vojta

 35. Vojta říká:

  V případě zkušeností, nebo možností jak věc řešit pište prosím na sniper321@centrum.cz. Pomáhejme si proti lidem, kteří využívají dobrého chování nás slušných lidí!!

 36. Martin Moskal říká:

  Dobrý den,
  stejný problém řešíme s našimi klienty a rádi se podělíme o zkušenosti, kdo bude mít zájem m.moskal@akrms.cz
  Nacházíme se ve stadiu soudního jednání a podání trestního oznámení, takže již máme za sebou zaslání postoupení pohledávky, elektronického platebního rozkazu, podávání odporu a námitek… věřte, celá tato věc s ČDC je velice dobře vyspekulovaná a není to tak jednoduché.
  Děkujeme všem za drahocenné zkušenosti, které nám moc pomohly a podobně postiženým přejeme hodně štěstí v obraně!

 37. Ondřej říká:

  Dobrý den,
  Podal jsem trestní oznámení, tak pokud máte zájem se přidat, kontaktujte mě na tento e-mail. Uveďte zde také tel č. a já se s Váma rád spojím, ať se můžete přidat a společně něco děláme proti těmto praktikám.
  Nebojte se bojovat!

 38. Ondřej říká:

  Dobrý den,
  Podal jsem trestní oznámení, tak pokud máte zájem se přidat, kontaktujte mě na tento e-mail sniper321@centrum.cz . Uveďte zde také tel č. a já se s Váma rád spojím, ať se můžete přidat a společně něco děláme proti těmto praktikám.
  Nebojte se bojovat!

 39. Jirka říká:

  Dobrý den, přechází mě zrak, dnes mi volala firma http://regid.cz/index.php?id=17&lng=cz, pod klasickým http://www.redig.cz mě nešla spustit. Přesně se stejným scénářem lidumilů, dopředu jsem si obvolal známé, protože jejich „bratrská“ výpomoc za 4 litry převyšovalo podle mých vědomostí běžnou cenu tak 20 – 30x. Pán mě volal pomocí skrytého čísla, vydržel lhát 3x a pak jsem to neunesl, promluvil mu do duše něco o lidských hyenách a poslal do do pr … čic s tím, jestli se mu dobře spí s vědomím, že tak bezelstně okrádá nevědoucí této prohnilé země….
  Takže další hajzlíci…..

 40. Richard Dobiáš říká:

  Tak už se objevila i reportáž TV NOVA o jednom případu: tn.nova.cz/zpravy/domaci/policie-setri-podvody-s-prodejem-internetovych-domen.html. Podvodné praktiky získávají mediální zájem, takže uvidíme, jestli už přijde rozumné řešení.

 41. Blanka Štarmanová říká:

  Dobry den,

  na me se obratili tez z Registrace internetovych domen s.r.o. a jelikoz s jednou konkurencni firmou se dost nemame radi, tak jsem jim to sezrala i s navijakem. Pak mi to prislo divne, je to prece jen dost drahe a po dotazu na nic.cz me odkazali na tento blog. Z Registrace internetovych domen s.r.o. mi jiz poslali i fakturu a zrejme si mysli, ze jsem s nimi po telefonu uzavrela smlouvu. Tak uvidime, jak budou polracovat, kdyz jim to nezaplatim.

 42. Milena F. říká:

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jestli má již někdo zkušenost, co se stane dál, když neuhradíme fakturu a pohledávku předají inkasní agentuře (jak nám již sdělili)?
  Jedná se samozřejmě o již několikrát zmíněnou firmu Registrace internetových domén s.r.o.

 43. Poštolka Ctirad říká:

  Tytéž zkušenosti. I dal jsem se do lustrování těchto firem. A ejhle, v každé z nich krátce působil nějaký pan Petr Lavička, rč. 630206/1161. Pravděpodobně firmu založil a poté přepsal na nějakého cizince. Figuroval v ní tak cca. 10 dnů. Co je nabílědni, že tato osoba zakládá další a další firmy. Dle mne za stejným účelem. Protože ceny domén znám, nenaletěl jsem jim, ale fakt byli přesvědčiví. Nechápu, jak někdo může v takové firmě pracovat.

 44. Poštolka Ctirad říká:

  Vážení, podívejte se do obchodního rejstříku a podívejte se na jména společníků, zejména bývalých. A to na firmy ALTEA EUROPE spol. s r.o. a Registrace internetových domén s.r.o.. Zcela jistě vám do doklapne, žádní cizinci, ba naopak.

 45. Jan Skranc říká:

  Nejsem sice pravnik a tak pokud se zde nejaky najde at prosim muj text prevede do spisovne reci :))

  Obranu bych podle zkusenosti s obranou u podobnych veci vedl nasledovne:

  Nikdy jsme nic neobjednali, nic nepodepsali a cela pohledavka je vymyslena. Ze mate nahravku? Kdo je na te nahravce? Muze to byt kdokoliv, ale zcela jiste to nejsem ja jednatel firmy.
  Ze jste volali na muj telefon? Ano telefon lezi cele dny na stole a opet ho mohl vzit kdokoliv, ale tento clovek nebyl zcela jiste opravnen za firmu jednat a uzavirat smlouvu. Pokud to udelal a Vam timto jednanim vznikla skoda musite zalovat jeho nikoliv spolecnost. Kdo to je netusim?
  Ze jsme Vam neco potvrdili e-mailem? E-mail mam zapnuty cely den v kancelari a neni pod heslem. Ano jsem hloupy, ze to takto delam a navic mam napsany vsechny hesla na klavesnici, ale to prece neznamena, ze jsem neco podepsal nebo stvrdil ja.
  Takze pokud nemate nic co by prokazovalo, ze si firma objednala (jednatel pripojil k vytistenemu nebo napsanemu jmenu firmy svuj podpis – dle OR) a zaroven za sluzbu nezaplatila dekuji Vam pekne za Vas cas a muj pravnik Vam zasle fakturu.

  V zasade se nesmite nikdy branit tim, ze jste objednali, ale uvedli Vas v omyl. Timto neuspejete, protoze timto se musite branit u puvodni spolecnosti nikoliv u spolecnosti, ktera koupila pohledavku. Soud Vam rekne, abyste pohledavku zaplatili a skodu narokovali po puvodni spolecnosti.

  Jan Skranc
  GlobeWeb Czech s.r.o.

 46. kosmar říká:

  Dobrý den, bohužel se připojuji na zřejmně dlouhý seznam těch, kteří super triku nalítli. Přestože jsem hned 3hod po održení emailu o registraci napsala rušící email, bylo již prý pozdě. Pochopitelně mají mou potvrzující nahrávku a služby byla již aktivována (jsou fakt rychlý). Fakturu rozhodně zaplatit nehodlám a tak bych se ráda přidala k případnému hromadnému trestnímu oznámení na firmu Rigid. Pokud máte někdo aktuální zkušenost s vývojem situace po nezaplacení, tak vás velmi prosím o radu co dál. Předem děkuji, přeci nebudeme podporovat takové podvodníky…. můj email kosmar@centrum.cz

 47. Petr říká:

  Dobrý den,

  tak dnes to zkoušeli, přesně jak je popsáno, na naší společnost, tak jsem je poslal do ….. .

Zanechte komentář

Všechny údaje jsou povinné. E-mail nebude zobrazen.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..