Máte už svůj „řidičák“ na Internet?

Když jsme na jaře roku 2012 začínali s přípravou první dvacetidílné série pořadu Jak na Internet, netušili jsme, že nás tento projekt zaměstná minimálně na další čtyři roky a že jeho dosah dalece překoná hranice televizních obrazovek, pro které byl původně určen.

Dnes, kdy vrcholí výroba jeho již páté série – přesněji dílů č.101 až 110 – je Jak na Internet mnohem víc než jen televizní seriál. Jde o vzdělávací projekt, s nímž se setkáte na školách, ve firmách, kde slouží pro účely interních školení, v Akademii CZ.NIC, ale také například na palubách autobusů Student Agency či vlaků RegioJet.

Letos o prázdninách si videa z cyklu Jak na Internet našla své místo v nově spuštěné videolearningové platformě Seduo.cz běžící pod taktovkou LMC, firmy provozující pracovní portály JOBS a Práce.cz. Kurz pod názvem Jak na Internet I: Základy používání Internetu na jehož přípravě jsme se spolupodíleli, se stal jedním z prvních šesti zde dostupných videolearningů.

Kurz se skládá z třiceti lekcí rozdělených do čtyř tématických celků:

 • Úvod do světa Internetu
 • Využití Internetu v praktických životních situacích
 • Co je na Internetu dobré znát
 • Na co si dát pozor

Poslední lekce je pak věnována závěrečnému testu, po jehož složení obdrží absolvent kurzu certifikát. Stejně jako všechny ostatní kurzy na Seduo.cz je i kurz Jak na Internet zájemcům k dispozici zdarma. Během prvních tří týdnů začalo kurz studovat přes tři sta zájemců, z nichž zhruba třetina jej úspěšně dokončila.

Jak již samotný název napovídá, není vyloučeno, že po základním kurzu s pořadovým číslem „I“ přijde navazující kurz pro pokročilé – nechme se překvapit.

Na závěr vybírám několik hodnocení tohoto kurzu, které na Seduo.cz zanechali jeho samotní absolventi:

 • „Velmi zábavná a zároveň poučná videa :-) Skvělé!“ (Lucie M.)
 • „Každý by si měl tento kurz povinně udělat, aby věděl co vůbec používá.“ (Jan T.)
 • „Zabavne, rychle a s dobrym lektorom/hercom.“ (Martina S.)
 • „Velmi povedené kurzy jak po informační tak grafické stránce.“ (Radka M.)
 • „Obecné informace pro standardní uživatele internetu, které by měli znát.“ (Robert M.)
 • „Velice dobře zpracovaný rychlokurz o internetu a chování se na internetu.“ (Vít L.)
 • „Skoro všechno jsem znal, ale Roman Zach mě bavil. Povedené, doporučuji!“ (Jeník)

A jaké bude vaše hodnocení? Přejít na kurz

Autor:

Komentáře (3)

 1. Petr říká:

  Na Seduo se nedá hlásit přes MojeID?

 2. Michal říká:

  Co je MojeID?

 3. Vit Kouba říká:

  Je mnoho míst, kam je umožněn přístup, jenom těm co mají podnikovou kartu, která jim odblokuje vstup, nebo se dneska místo karty používá otisk prstu, v budoucnosti budeme mít pod kůží identifikační čip, a jenom přiložíme ruku ke snímači, a tak se dveře otevřou. Přístup na internet byl zamítnut umělou inteligencí, je mnoho lidí, kterým by bylo dobré zamítnout přístup na internet.

  Berme to jako zákaz řídit auto bez řidičského průkazu, chceš používat internet, tak musíš mít průkaz na používání internetu, a pokud na internetu uděláš několik hrubých přestupků, tak se ti dlouhodobě průkaz odebere. Podívejte se třeba na toto fórum https://www.lide.cz/diskuze , zde nefunguje optimálně cenzura, a tak to zde vypadá jako na skládce psychických odpadků, pokud by zde byli řidičáky na internet, tak by z tohoto fóra zmizeli lidé, co neumí normálně používat internet.

Zanechte komentář

Všechny údaje jsou povinné. E-mail nebude zobrazen.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..