Edice CZ.NIC: v EPUB a MOBI je již pět knih

Od podzimu roku 2008 se věnujeme vydávání knih. V naší edici je aktuálně devět publikací věnovaných tématům a technologiím spojeným s Internetem. První byla kniha IPv6 od Pavla Satrapy, která je mezi fanoušky tohoto druhu odborné literatury dlouhodobým favoritem.

Zatím všechny knihy, které jsme vydali, vyšly jak v elektronické podobě, tak v tištěné. S fyzickými formáty knih to bylo jednoduché – papír je papír, na tom se těžko něco změní. U těch elektronických jsme zvolili univerzální platformu, tedy PDF. Ta ale nemusí vyhovovat každému čtecímu zařízení. Čas od času jsme se tedy setkávali s dotazy, zda a případně kdy, vydáme knihy také v jiných formátech, a to především v těch, které jsou pro elektronické čtečky standardní, tedy EPUB a MOBI.

Převod do těchto formátů nebyl zprvu úplně jednoduchou záležitostí, ale postupem času ubývalo překážek, které nás od těchto formátů zrazovaly. A tak jsme se do toho nedávno pustili.

Nyní jsou tedy naše elektronické knihy nejen v PDF, ale i ve formátech EPUB a MOBI. Pozor, neplatí to ale pro všechny publikace; knihy o programování jsme zatím nepřevedli. Důvodem je mnoho ukázek kódu, které by převodem mohly utrpět. Stejné je to v případě knihy o LibreOffice, která obsahuje větší než malé množství obrázků. Ani není podle nás vhodným kandidátem pro konverzi.

Na závěr už jen tedy vyjmenuji seznam knih, které jsou optimalizované pro elektronické čtečky. Jsou to Zodpovednosť na internete, Buď pánem svého prostoru a Internet jako objekt práva. Ty tak nyní doplňují Báječný svět elektronického podpisu a IPv6, které v EPUB či MOBI již byly.

Přejeme vám příjemné čtení.

Autor:

Komentáře (1)

  1. Bystroushaak říká:

    To je dobrá zpráva, díky.

Zanechte komentář

Všechny údaje jsou povinné. E-mail nebude zobrazen.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..