ICANN zveřejnil jména nových TLD, jsou mezi nimi minimálně dvě překvapení

Celosvětový správce Internetu, organizace ICANN, dnes vydal další zprávu se jmény nových delegovaných generických domén nejvyšší úrovně (new gTLDs). Toto celkem běžné oznámení ICANNu přináší minimálně dvě překvapení.

dotCesko_mala

Zajímavé jistě je, že se až nyní dostalo na jednu z domén, o nichž se v souvislosti s tímto rozšiřovacím procesem mluví prakticky od začátku. Zástupci města New York byli společně s reprezentanty Paříže a Berlína jedněmi z nejhlasitějších zastánců vzniku nových gTLDs. Že byla až teď delegována doména tohoto favorita, může vyvolat snad jen hlasité zvolání – KONEČNĚ!

Druhé a mnohem zajímavější překvapení představuje zveřejnění domény .česko. CZ.NIC zatím nemá zprávy o tom, kdo o tuto doménu zažádal. S ohledem na otevřenost celého projektu to však mohl být prakticky kdokoliv, kdo zaplatil „vstupní“ poplatek 185 000 USD (přibližně 3,7 milionu korun). Neznámou je také to, kdy byla žádost podána. Celý proces rozšiřování doménového prostoru bedlivě sledujeme a pokud by tato žádost byla podána standardní cestou, jistě bychom ji zaznamenali. Zjišťujeme podrobnosti, o kterých vás budeme informovat zde na blogu.

P.S. Za pozornost stojí i to, že s tím ICANN přichází zrovna na Apríla :).

Autor:

Komentáře (1)

Zanechte komentář

Všechny údaje jsou povinné. E-mail nebude zobrazen.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..