Co byste chtěli slyšet o IPv6? Na 6. 6. připravujeme „IPv6 only“ akci

V minulém roce jsme už touto dobou měli plné ruce práce s přípravou konference Internet a Technologie 11. Letos tomu je trochu jinak. Místo tradičního červnového setkání totiž plánujeme jednodenní akci výhradně zaměřenou na IPv6 a zcela logicky ji uspořádáme na světový start IPv6, tedy na 6. června 2012. Nebudeme v tom pořadatelství sami, chystáme ji společně s EURidem a NIXem.

Akce bude mít víceméně stejný formát, na který jste od nás zvyklí. Opět ji máme v plánu doplnit o nějaké workshopy, opět ji budeme streamovat (i když možná jen po šestce :-)), opět bychom rádi představili někoho ze světové komunity. Jisté je už i místo konání, kterým bude Ballingův sál Národní technické knihovny na šestce (čti v Praze Dejvicích). V plánu máme samozřejmě i nějaké novinky spojené s hlavním i doprovodným programem. Jejich odhalení má ale ještě svůj čas. Na co ale určitě není brzy, to je uložení této akce do vašich kalendářů!

Co je v tuto chvíli aktuální je program akce. Vytipovali jsme přednášející, na které se pomalu začínáme obracet. Říkali jsme si ale, že by bylo dobré znát názor internetové komunity na to, koho na akci pozvat a co nového se dozvědět; jaká přednáška a čí by vás zajímala, co byste na konferenci o šestce rádi viděli a slyšeli, případně třeba i vyzkoušeli. Budeme proto moc rádi, když se s námi v komentářích pod textem podělíte o své nápady a myšlenky. Předem za ně děkujeme.

A na závěr ještě něco málo k našim letošním akcím. Kdo jste už dopředu počítal s tradiční konferencí Internet a Technologie, určitě s ní počítejte dál. Máme ji v plánu na druhou půlku roku. Důvodem je doslova natřískaný červen, do něhož spadá nejen mezinárodní šestkový den, ale hlavně nedlouho poté nás čeká velice významná mezinárodní akce a to 44. ICANN meeting. Přijít se podívat na vybrané akce tohoto setkání můžete samozřejmě také.

Ondřej Filip

Autor:

Komentáře (8)

 1. Ondřej Caletka říká:

  Hodně by mě zajímala přednáška o mobilitě, ale taková prakticky zaměřená, ve smyslu co je potřeba mít, aby fungovala, a jak to vypadá když to funguje (za předpokladu, že to někde někomu funguje :) )

  Pak by bylo jistě zajímavé předvést na přednášce nebo workshopu, jak bude na šestce vypadat typická domácí síť se SOHO routerem, který dokáže před DHCPv6 získat delegaci prefixu, a dále nabízet šestkové adresy do vnitřní sítě.

 2. Petr Adamec říká:

  Určitě by stálo za to věnovat velkou zmínku DHCPv6 a také (ne)bezpečnosti IPv6 :)

 3. Radek Zajíc říká:

  Určitě by neškodilo slyšet o IPv6 v provozu u některého z poskytovatelů obsahu a připojení.

  A když jsme u bezpečnosti, neškodilo by zmínit nebezpečí zahazování ICMP paketů, což vede k problémům s PMTUD.

 4. Radek Hubner říká:

  Dobrý den.
  Možná by bylo dobré ukázat menším ISP jak implementovat IPv6 v jejich síti. Totéž by bylo dobré i pro menší firmy. Například firma co ma cca 200 PC, linuxový router a neví co znamená přechod na IPv6. Jaké problémy může čekat. Případně také spolupráce windows a IPv6. Zameřít se prostě na „masu“. Lidé co mají CISCO si informace dohledají sami.

 5. Michal Zima říká:

  Osobně bych uvítal seznámení s NAT64. Oproti ostatním přechodovým mechanismům se mu obecně moc pozornosti nevěnuje, málo se ví o výhodách, nevýhodách, co je třeba mít na paměti atd.

  (Pokud by bylo třeba, mohu s tímto i vypomoci.)

 6. Vilém Sládek říká:

  Dobrý den,

  děkujeme za upozornění. Požádáme některého z přednášejících, aby do své prezentace zařadil i bližší seznámení s NAT64.

  S pozdravem,

  Vilém Sládek, CZ.NIC

Zanechte komentář

Všechny údaje jsou povinné. E-mail nebude zobrazen.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..