Ohleduplnost především

Na právě probíhajícím setkání ICANN ve středoamerické Kostarice propagujeme další mítink, který se bude v červnu konat u nás v Praze. Součástí prezentace je obrázek notoricky známého panoramatu s Hradčany, na nějž mohou účastníci mítingu lepit pohlednice s atributy typickými pro Českou republiku. Mezi tyto „taháky“ patří třeba pivo, historické památky nebo krásné ženy. A právě ty se staly předmětem nedorozumění.

Poté, co si jeden účastník setkání stěžoval na údajný sexistický charakter těchto pohlednic, byly ze stánku na žádost ombudsmana organizace ICANN staženy. V pravidlech ICANN se píše, že všichni členové této komunity jsou si rovni a to nejen v otázkách pohlaví, ale i víry nebo rasy, s čímž naprosto souhlasíme.

Za CZ.NIC bych rád dodal, že diskriminace je v přímém rozporu s našimi hlavními firemními hodnotami. V žádném případě jsme neměli v úmyslu kohokoliv diskriminovat nebo urazit. Plně respektujeme pravidla organizace ICANN, a proto jsme ihned po předání stížnosti nálepky s motivem dívky z našeho stánku odstranili. Nicméně, dle našeho stále trvajícího přesvědčení není dívka na problematickém obrázku znázorněna ani náznakem v sexuálním kontextu. Ale jak je vidět, hranice politické korektnosti leží pro každého jinde, což se projevilo například i tím, že problém nastal až třetí den, a to poté, co tyto pohlednice řada účastníků vylepila na našem stánku. Do té doby se nikdo ani náznakem nezmínil, že by mu to nějak vadilo. Zajímavé také je, že po stažení těchto nálepek se na tabuli se vzkazy začalo objevovat i slovo HOLKY.

Vilém Sládek

Autor:

Komentáře (4)

 1. Pavel říká:

  Tak tam přidejte i kluka! :-)

 2. ppp říká:

  Ale vždyť vy jste nikoho nediskriminovali. Co je to za blbost? Naopak vy se necháváte diskriminovat. Co to je, stejná práva? To podle vás znamená, že když se kterémukoli fanatikovi bude něco nelíbit, tak to prostě nebude??? Že jeden blázen může rozhodovat o vás, o všem? Že na vašem názoru nezáleží, jen na jeho? Pěkná pitomost. Vy se z té přehnané politické korektnosti jednou potento.

 3. ppp říká:

  Ad petr_p (první příspěvek):
  Tak, tak. Dokud bude k ženám přistupováno jako k menšině a budou jim přiznávány výsady a zvýhodnění, dotud bude stále diskriminace. Akorát opačná, než se většinou oficiálně říká.
  (Pokud např. nějaké dráhy zavedou vozy jen pro ženy a nezavedou vozy jen pro muže, je to zjevná diskriminace.)

Zanechte komentář

Všechny údaje jsou povinné. E-mail nebude zobrazen.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..