DNSSEC na domácí scéně, další známé domény podepsány

V poslední době jsme zde poměrně často oznamovali, jaké další národní registry představily svoje plány s DNSSEC. Dnes budeme ve zprávách o této technologii pokračovat. Tentokrát ale zůstaneme u nás, na české scéně.

Od dnešního dne chrání DNSSEC návštěvníky stránek iHNed.cz. Tato doména sloužící především Hospodářským novinám má „pod sebou“ celou řadu dalších poddomén. Bezpečněji se tak teď mohou cítit i čtenáři internetového Respektu, Ekonomu, Marketing a Média a celé řady dalších periodik.

Kromě vlajkové domény nakladatelství Economia je tu ještě jedna zajímavá, podepsaná internetová stránka. Exekutorská komora České republiky nechala v nedávné době zabezpečit doménu  www.portaldrazeb.cz.

Do skupiny již dříve podepsaných internetových stránek Lidových novin, Hypoteční banky, Lupy a dalších tak přibyla dvě jistě zajímavá, důležitá a reprezentativní jména.

Vilém Sládek

Autor:

Komentáře (2)

  1. Luboš Pavlíček říká:

    Co jsem zkoušel, tak zatím všechny podepsané domény používají NSEC a ne NSEC3. Je možné pro podpis vlastní domény použít NSEC3, tj. lze zadat do DS záznamu umístěného v doméně .cz vedle „klasického“ algoritmu RSA-SHA-1 (číslo algoritmu 5) i RSA-NSEC3-SHA-1 (číslo algoritmu 7)?

  2. Jaromír Talíř říká:

    Z pohledu registru to možné je. V rozhraní pro registrátory jsou povolené všechny algoritmy 1-7. Otázka je, zda toto již umožňuje váš registrátor. V tomto ohledu je situace poměrně různorodá – jednotliví registrátoři jsou v implementaci technologie DNSSEC na různém stupni a je třeba kontaktovat přímo je.

Zanechte komentář

Všechny údaje jsou povinné. E-mail nebude zobrazen.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..