První banka s DNSSEC

Technologie DNSSEC je tu především pro ty společnosti, které více než ostatní usilují o co největší internetovou bezpečnost. Informace na stránkách bank, médií a například úřadů mají natolik vysokou důležitost, která může svádět k jejich zneužití. Změnění bankovních indexů nebo významů novinových zpráv by mohlo vyvolat paniku, zmatek a řadu dalších negativních reakcí v celé společnosti.

V České republice už je řada společností, které si takovou hrozbu napadení uvědomují a dělají vše pro to, aby k němu nedošlo. Technologii DNSSEC zavedli jako první v Lidových novinách, poté se přidalo internetové knihkupectví Kosmas, společnost Internet Info provozující řadu informačních portálů, Vláda České republiky „podepsala“ doménu eu2009.cz a další.

Z výše uvedeného seznamu institucí operující s citlivými daty nám dosud chyběla banka, která by se chránila DNSSEC. Už ji máme. Do řady společností s zabezpečenými internetovými stránkami přibyla i Hypoteční banka. Radost ze zavedení máme určitě i my, na prvním místě je ale tato zpráva důležitá pro klienty této bankovní instituce. Ti totiž teď mají jistotu, že informace, které na stránkách  www.hypotecnibanka.cz najdou, budou zaručeně a pouze od zaměstnanců této banky.

Vilém Sládek

Autor:

Komentáře (1)

  1. Danny říká:

    …uf uf, takovejch pismenek clovek musi precist, nez se docte, ktera ze banka je ta prvni :o)

Zanechte komentář

Všechny údaje jsou povinné. E-mail nebude zobrazen.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..