Válečníci sítě aneb internet z druhé strany

Nejen pro začínající uživatele internetu vydalo sdružení CZ.NIC v českém překladu film s názvem Válečníci sítě. Z něho se mohou diváci dozvědět, jak vypadají jednotlivé části internetu, jaký je internet „zevnitř“. Pokud jste tedy někdy přemýšleli o tom, jak internet vlastně funguje, jaký je router nebo jakou barvu má IP packet, podívejte se na tento zajímavý film. Určitě se dozvíte mnohem více než jen to.

Informace o zajímavém projektu je možné najít také na oficiálních stránkách Warriors of the Net, kde je tento snímek i v jiných jazykových verzích. Film s podtitulkem „IP za mír“ může fungovat také jako nástroj pro představení internetu těm, kteří na síti teprve začínají nebo o ni vědí méně, než by chtěli.

Válečníci sítě nejsou v tomto roce posledním projektem, který sdružení připravuje pro uživatele internetu v České republice. V blízkých měsících budou spuštěny další projekty, jejichž cílem je především rozšířit informace o této celosvětové síti mezi neodbornou veřejnost. O všem, co CZ.NIC chystá v oblasti internetové osvěty, vás budeme informovat nejen na stránkách .blogu, ale i v Novinkách na domovské stránce sdružení.

Animovaný film Válečníci sítě je volně ke stažení. Stejně jako jeho ostatní jazykové verze je určený pouze k nekomerčním účelům.

Vilém Sládek

Autor:

Komentáře (7)

 1. ondrg říká:

  Dabing je skvělý :-) Jsem zvědavý na ty další projekty :-)

 2. Vasilenko Alexandr říká:

  Je možné použít film jako studijní materiál – odkaz na něj problém určitě nebude, jde mi napřklad o jeho promítnutí na přednášce.

  Děkuji za odpověď, hezký den

 3. fanouš říká:

  Hezké. Pro úplného laika ovšem i přes nespornou zábavnost poněkud nesrozumitelné. Co to hergot je ten „ping smrti“?

 4. Martin Hassman říká:

  Bylo by prospěšné, pokud by spolu s filmem byl k dispozici i krátký doprovodný slovníček, ve kterém by byly (již méně pohádkovým způsobem) stručně vysvětleny používané termíny. Věřím, že by to pomohlo nejen učitelům, kteří by chtěli pořad použít ve výuce. Naprostí laikové totiž po shlédnutí pořadu budou mít mnoho dotazů jako fanouš výše.

  Ale jak překlad tak dabing se vám opravdu povedly. Moc pěkné! Jen tak dál.

 5. Ondřej Filip říká:

  Dobry den, dekujeme za podnety. Nad slovnickem se jiste zamyslime.

  Pane Vasilenko, film promitejte dle libosti. :-)

Zanechte komentář

Všechny údaje jsou povinné. E-mail nebude zobrazen.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..