Jsem nebo nejsem student?

Do nedávna bylo velice snadné prohlásit se ve svém profilu mojeID za studenta. Stačilo jen zaškrtnou odpovídající políčko.

Další z položek v profilu mojeID je číslo ISIC karty. Jelikož každý držitel ISIC karty je studentem, zahájili jsme v průběhu letošního léta spolupráci s GTS ALIVE, s.r.o. – oficiálním vydavatelem mezinárodních identifikačních průkazů studentů (ISIC). Díky tomuto partnerství jsme do profilu mojeID implementovali kontrolu platnosti vložené ISIC karty. Jestliže je tato karta platná, je automaticky na dobu její platnosti nastaven parametr Student jako aktivní.

Blogpost_ISIC

Tato změna přístupu k oběma položkám vznikla na základě poptávky od řady subjektů, především knihoven. Kromě nich existuje skupina e-shopů a portálů, které poskytují slevy studentům nebo držitelům ISIC karet.

Při první kontrole již zadaných ISIC karet se ukázalo, že velké množství uživatelů mojeID má ve svém profilu vyplněné neplatné číslo ISIC karty. Doporučujeme tedy těm, kteří si ISIC kartu do profilu zadali dříve, aby si překontrolovali její platnost. Samozřejmě může jít o překlep, uplynutí lhůty platnosti nebo jiný typ karty vydávané GTS ALIVE, s.r.o.

Díky tomuto kroku se rozšířila sada ověřených údajů v profilu mojeID pro poskytovatele služeb o další dva. Nyní se mohou již knihovny, e-shopy a další portály spolehnout na to, že uživatel prohlašující se za studenta je skutečně studentem a jeho ISIC karta je platná.

Blogpost_ISIC_2

Pracovat s ověřenou ISIC kartou tak nyní mohou v podstatě všichni poskytovatelé služeb mojeID. Nemusí již implementovat do svých systémů další ověřovací mechanismus, ale stačí jen uzavřít Smlouvu o poskytování služby mojeID a při předání údajů z profilu mojeID si vyžádat číslo ISIC karty.

Naše spolupráce s GTS ALIVE, s.r.o. by kromě ověřování platnosti studentské karty ISIC měla přinést otevření validačního místa mojeID na ISIC pointu a podporu mojeID na portále Můj ISIC.

Autor:

Komentáře (5)

 1. Milada Kuželková říká:

  Jsem studentkou FF UK, ÚISK, kombinovaného studia a nemám ISIC, protože je mi více než 30 let.

  • Jana Horáková říká:

   Studenské slevy obvykle platí pro studenty prezenčního studia do 26 let.

 2. SH říká:

  A není to teoreticky náznak toho, že na slevu nemáte nárok bez ISIC karty? Či ty služby jsou normálně poskytovány bez ní?

 3. Radim Ponert říká:

  Některým portálům stačí jen parametr student a neřeší, na základě čeho je nastaven. V mojeID je to zatím na základě platnosti ISIC karty. Proti tomu portály, které využívají ISIC kartu, mohou mít nyní jistotu, že je to platná ISIC karta a patří danému uživateli mojeID. To je hlavní výhoda této aktualizace.

 4. PK říká:

  Musím přiznat, že mojeID docela bojuju. Například mi přišel domů kód, ale neuznali mi ho. Přišel mi nějaký email, že kód je neplatný. Tak jsem požádala před měsíci o nové zaslání, ale už mi nic nepřišlo. Tak jsem to úplně vypustila z hlavy. Nakolik je mojeID užitečné? Vyplatí se vám jeho využívání? Díky za odpověď. :)
  A popř. kdyby se někomu hodilo pár tipů na práci: https://studentkapracuje.wordpress.com/

Zanechte komentář

Všechny údaje jsou povinné. E-mail nebude zobrazen.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..