Moodle rozšiřuje řady OS systémů s podporou mojeID

Moodle je nejrozšířenější výuková aplikace využívaná především na univerzitách a školách, ale své uplatnění nachází i v řadě privátních institucí pro potřeby interních školení. Mezi největší společnosti využívající Moodle patří například Mediatel, ČD Cargo, Oriflame nebo AV MEDIA.

Na konferenci Moodle Moot 2014, která proběhla minulý týden, byl nový modul představen široké veřejnosti. Modul je dostupný pro Moodle od verze 2.5 a vyšší. Kromě standardních přihlašovacích a registračních funkcí mojeID modul umožňuje nastavit povolení přístupu do výukové aplikace podle úrovně ověření účtu mojeID nebo věku účastníka.

Modul je dostupný zdarma na stránkách www.mojeid.cz a po dokončení schvalovacího procesu bude dostupný i v standardní nabídce moodle.org. Věříme, že se v krátké době dočkáme prvních implementací.

Autor:

Komentáře (4)

 1. Lukáš říká:

  Jak dlouho ten schvalovací proces asi trvá? Zatím modul v nabídce není.

 2. Radim Ponert říká:

  Dobrý den,
  schvalovací proces může trvat i několik týdnů. Na moodle.org je plugin ve stavu „Waiting for approval“, ale žádné lhůty nejsou garantovány. Pokud modul potřebujete urgentně, je ke stažení na našich stránkách, viz. blog.
  Krásný den,
  Radim Ponert

 3. Lukáš říká:

  Já už ho mám zprovozněný, ale mám pocit, že ručně instalované moduly nehlídá aktualizační skript Moodlu.

 4. Radim Ponert říká:

  Modul je již i v oficiální nabídce.
  Radim Ponert

Zanechte komentář

Všechny údaje jsou povinné. E-mail nebude zobrazen.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..