MojeID mění tvář a inovuje

Nedlouho po svých třetích narozeninách přichází mojeID s novou podobou webu, která kromě faceliftu přináší také řadu nových funkcí.

Nový layout upouští od dosavadního těžkého žlutočerného vizuálu striktně vycházejícího z barev mojeID a je nahrazen moderním lehkým a vzdušným designem. Změna vizuálního stylu se dotkla nejen informační části webových stránek, ale také přihlašovací webové aplikace a prostředí uživatelského profilu.

Homepage

Nejvíce změn z hlediska funkcionality zaznamenala homepage. Té vévodí přehlednější menu spolu s fullwidth carouselem, který upozorňuje na klíčové přínosy mojeID pro uživatele.

Největší inovací homepage jsou zjednodušené statistiky mojeID, zobrazující aktuální počet mojeID účtů a růst nových registrací za určité období. Plná verze statistik, z nichž tato čísla vychází, je k dispozici v souhrnu statistických dat publikovaných sdružením CZ.NIC. Nově je také do úvodní stránky integrován mojeID kanál na Twitteru.

Obsah homepage pak uzavírají reference v podobě log zapojených významných služeb a testimoniálů vybraných poskytovatelů mojeID.

Katalog služeb

Zcela novou součástí webu je katalog služeb podporujících přihlašování pomocí mojeID. K jeho vzniku vedla potřeba převést stávající seznam webů s mojeID do uživatelsky přívětivější podoby.

Služby zařazené do katalogu lze třídit dle kategorií a podkategorií (např. e-shopy, portály, komunitní weby, apod.); každý záznam obsahuje název, logo, URL a popisek služby.

Katalog je určen především službám s tzv. plným přístupem – tedy těm, jejichž poskytovatelé mají se sdružením CZ.NIC uzavřenu smlouvu o užití mojeID. Uvítáme zde ale i zajímavé služby s tzv. omezeným přístupem. Zájemci se v takových případech mohou obracet na obchodní oddělení sdružení.

Služby s plným a omezeným přístupem lze v katalogu rozeznat podle speciální ikony, která se zobrazuje napravo. Služby s plným přístupem jsou navíc ve výpisech kategorií a podkategorií zobrazovány přednostně.

Tyto změny představují pouze první krok v sérii inovací služby mojeID. Její uživatelé se mohou těšit na další chystané novinky jako např. veřejný profil uživatele, zrychlenou registraci pomocí tlačítek sociálních sítí nebo rozšíření sady údajů v profilu.

Ondřej Písek

Autor:

Komentáře (6)

 1. kalion říká:

  Jak je to se zrušením účtu a úplným výmazem osobních údajů? Lze to?

 2. Vilém Sládek říká:

  Dobrý den,

  deaktivaci zrušíte účet mojeID, Váš kontakt však v registru zůstane ještě dalších šest měsíců. Pokud jej nemáte přiřazený k doméně v roli kontaktu, bude po uplynutí této doby zrušen.

  S pozdravem,

  Vilém Sládek

 3. kalion říká:

  Skartujete poté i doprovodnou dokumentaci? (dokument s úředně ověřeným podpisem), eventuálně jak dlouho tento dokument archivujete?

 4. Vilém Sládek říká:

  Dobrý den,

  CZ.NIC je oprávněn uchovávat informace, které byly použity nebo získány při identifikaci nebo validaci Kontaktů, a to po dobu trvání identifikace či validace Kontaktu a dále pak nejvýše po dobu 5 let (viz čl. 4.10. Pravidel služby mojeID – http://www.mojeid.cz/files/for-user/Pravidla_MojeID.pdf).

  S pozdravem,

  Vilém Sládek

 5. Petr říká:

  Web se docela povedl.
  Ve FAQ chybí nějaké obrázky.

  Jinak mi stále chybí zásadní věc, a to vysvětlení úrovně autorizace, včetně používaných názvů. To co je ve FAQ o PINech je jen help a není to ani v Jak používat ….
  V podstatě bod 3. v podmínkách zpracovat tak, aby to pochopil i laik a dát to na web. Ne jen do podmínek.

 6. Vilém Sládek říká:

  Petr: Děkujeme Vám za užitečné připomínky, kterým se určitě budeme věnovat.

  S pozdravem,

  Vilém Sládek

Zanechte komentář

Všechny údaje jsou povinné. E-mail nebude zobrazen.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..