Dvě zajímavé webové služby sáhly po mojeID

Služba mojeID si stále více nachází své místo na internetovém slunci a ačkoliv nemáme ambice upozorňovat na všechny zdařilé implementace, rádi bychom vás zde přeci jen čas od času seznámili se zajímavými projekty, které mojeID začaly využívat. Jedním z takových projektů byl před časem například Jízdomat.cz. Nyní zde máme další dva adepty, kteří si jistě pár vět také zaslouží. Přesvědčte se sami.

Vyhazovat staré věci není moderní

Nevyhazujto.cz je internetový portál, který od roku 2010 nabízí svým uživatelům možnost darovat či získat věci pouze za odvoz. Uživatelská základna Nevyhazujto.cz dnes čítá více než 18 000 aktivních registrovaných uživatelů a průměrná měsíční návštěvnost pravidelně přesahuje 80 000 návštěv. Zejména díky osobnímu doporučování mezi uživateli se dosah služby postupně rozšiřuje i mimo velká města.

Provozovatelé webu s ohledem na jeho dynamický růst začali hledat řešení pro efektivní a komfortní přihlašování uživatelů, ale i pro jejich jednoznačné ověření garantující bezproblémové vyřízení transakcí. Proto se rozhodli pro správu a přihlašování využívat výhradně služby mojeID.

Autoři zajímavého a prospěšného projektu uvádějí, že zvolili mojeID především díky renomé sdružení CZ.NIC, což nás samozřejmě velice těší :). Oproti masivně rozšířeným službám nabízeným společnostmi jako Google nebo Facebook vidí v mojeID především jednoznačně ověřenou identitu uživatele. Další rozhodující výhodu představuje bezproblémová a rychlá implementace na webu.

Web Nevyhazujto.cz vznikl s myšlenkou dát nepotřebným věcem novou šanci a místo vyhazování jim nabídnout možnost smysluplného využití někým jiným. Motto portálu zní: „Nevyhazuj to, co se může jinému hodit. Daruj to za odvoz. Ušetři sobě práci, druhému peníze a přírodě energii. Buď moderní.“

Spolehlivé hlídání

Každý rodič velice dobře zváží, komu svěří své děti na hlídání. Nejčastěji je to někdo z blízkých, někdo dobře známý nebo doporučený. Co ale dělat, když nikdo takový není nebo nemá právě čas?

Portál Hlídačky.cz pomůže najít důvěryhodné hlídání dětí kdykoli je třeba. Stačí vybrat jednu z více než 600 hlídaček, která má zrovna čas. Se správnou volbou pomůže videoprofil, zkušenosti, hodnocení ostatních rodičů a cena.

Novou možností pro hlídačky je ověření jejich identity pomocí mojeID. Na profilu paní na hlídání se potom zobrazuje, zda má ověřený mobil, e-mail, poštovní adresu a případně i totožnost. Rodič si potom může být jistý, že tato hlídačka není virtuální osobou a je v případě nepříjemností dohledatelná.

Jak říká provozovatel portálu: „pro nás je mojeID jedinečná služba, protože rodiče u nás vyžadují co největší důvěryhodnost a my můžeme bez starosti škálovat ověřování hlídaček.“

Ondřej Písek

Autor:

Komentáře (4)

 1. Marie říká:

  Tak já nevim

 2. Jiří Bilík říká:

  Rozhodně nedoporučuji používát Autentizaci přes mobil. V případě chyby příjdete o celý přístup MojeID bez možnosti přívětivého odblokování. (Tedy pokud nepočítám ověření na úřadě a odasílaní někam do P….). Dokud MojeId nedořeší přívětivě tento problém, nedoporučuji používat vůbec.

  • Jaromír Talíř říká:

   Aktuálně existuje alternativa zálohovat si přihlášení přes mojeID autentikátor přihlášením přes certifikát. Po jeho nastavení ho lze v případě nefunkčnosti mobilní aplikace použít pro přihlášení a resetování mobilního přihlášování. Zvažujeme ale i další možnosti zálohování.

Zanechte komentář

Všechny údaje jsou povinné. E-mail nebude zobrazen.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..