Aktualizujte si údaje při založení mojeID

Možná jste si už chtěli založit mojeID s pomocí údajů, které máte u své domény v registru, a nemohli jste. Na vině byla neaktuální data, díky nimž nebylo možné absolvovat základní kroky k vytvoření vaši identity, a to předání PIN 1 a PIN 2; číslo mobilního telefonu a e-mail nebyly v registru uvedeny správně. To ale od ledna díky novému nástroji v mojeID neplatí. Při zakládání identity si totiž můžete vybrat možnost, při níž uvedené kontaktní údaje v registru nejdříve opravíte a na základě těchto změn zažádáte o vytvoření mojeID (pokud tuto změnu nechcete udělat přes svého registrátora). Nejedná se přitom o žádný náročný proces. Vše jde zvládnout rychle a pohodlně. Jestli vás zajímá jak, pojďme si tento nový nástroj představit z blízka.

Je to jednoduché. Stačí si díky službě WHOIS zobrazit svůj kontakt a po najetí na tlačítko Založit mojeID kliknout na odkaz Založit MojeID se změnou údajů. Během chvíle budete přesměrováni na Žádost o převod kontaktu do registru identit služby mojeID a provedení změn tohoto kontaktu. Zde můžete aktualizovat téměř veškeré údaje vedené u vašeho kontaktu, kromě identifikátoru kontaktu (uživatelské jméno) a jména a příjmení, které se vám zobrazí na šedém pozadí.

Žádost je samozřejmě nutné autorizovat, a to pouze pomocí úředně ověřeného podpisu oprávněné osoby. Teprve poté budou změny provedeny v Centrálním registru.

Tuto užitečnou novinku bohužel nebudou moci využít všichni. Kontakt, jehož identifikátor neobsahuje jen povolené znaky, nelze totiž k mojeID převést. Povolenými znaky jsou písmena, číslice a pomlčka uprostřed jména.

Seznam důvodů proč mít své mojeID je tedy zase o jeden bohatší. Nečekejte, až budete muset aktualizovat údaje v registru, a založte si účet už dnes.

Vilém Sládek (s pomocí Zuzany Pochopové ze zákaznické podpory CZ.NIC)

Autor:

Komentáře (1)

  1. Třeštík říká:

    Uvedený postup je k ničemu

Zanechte komentář

Všechny údaje jsou povinné. E-mail nebude zobrazen.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..