Česká republika je ve světové špičce… ovšem co se týká výše ceny mobilního volání

Minulý týden byl naposledy aktualizován report OECD týkající se cen za mobilní volání. Sledovány jsou poplatky za mobilní volání, SMS a MMS zprávy. To vše je nakombinováno do tří typických situací – málo, středně a hodně volající uživatele. Ve dvou případech skončila Česká Republika jako 3. a jednou jako 4. nejdražší na světě. Překvapuje to jestě někoho?

Jak praví ekonomická teorie, cena na trhu je taková, jakou jsou ochotni spotřebitelé platit. A tedy nestežujme si jen na operátory samotné a začněme u sebe. Jak na to? Třeba voláním přes internet z mobilu.

PT

Autor:

Komentáře (2)

  1. petr_p říká:

    Problém je, že „majitelem“ telefonního čísla je operátor a ne zákazník. Když si totiž pořídíte GSM a SIP účet, tak dostanete dvě různá telefonní čísla a neexistuje oficiální způsob, jak sám řídit, jaké číslo bude v odchozí identifikaci volajícího. Takže v praxi není možné vystupovat pod jediným telefonním číslem. Tohle je zásadní problém v demokratizaci telefonního trhu.

  2. honza říká:

    Volání přes internet z mobilu… slyšel jsem, že je to neodposlouchatelný… že to nejde odposlouchávat jako běžný horory je to pravda?

Zanechte komentář

Všechny údaje jsou povinné. E-mail nebude zobrazen.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..