Zavedení DNSSEC pro domenu eu2009.se je na spadnutí a jedna informace navíc

Zástupci švédského národního registru jsou připraveni zavést DNSSEC pro doménu symbolizující předsednictví této země Radě EU. Tato zpráva přišla přibližně týden poté, co Česká republika ohlásila implementaci DNSSEC pro internetovou doménu eu2009.cz. Švédská „evropská“ doména by měla být podepsána od 1. července, tedy od doby, kdy Švédské království usedne na pomyslný evropský trůn.

Obě dvě země prosazují DNSSEC mezi uživateli národních domén .SE a .CZ. Švédsko je dokonce vůbec prvním státem světa, který zavedl DNSSEC pro svou národní doménu. Vedle tohoto státu a České republiky chrání DNSSEC v Evropě ještě národní doménu Bulharska (.bg).

Druhá část titulku této zprávy se týká ještě jedné zajímavé informace. Švédští správci tamního doménového registru zároveň řekli, že doména eu2009.se bude přístupná přes IPv6. Tato informace může být zajímavá zejména proto, že má šanci dostat se i k běžným uživatelům internetu. Ti totiž nemusí vůbec tušit, že může v blízké budoucnosti nastat s internetem velký problém a že nějaký protokol IPv6 vůbec existuje.

Vilém Sládek

Autor:

Komentáře (2)

 1. Petr Komarek říká:

  „Tato informace může být zajímavá zejména proto, že má šanci dostat se i k běžným uživatelům internetu.“

  Běžným uživatelům internetu bylo/je/bude IPv6 úplně ukradený.
  Hlavně že bude internet fungovat.

  PS: Jo jedině že by novináři z toho udělali poplašnou zprávu jak se to vše poláme ;)

 2. Ondřej Filip říká:

  Myslim, ze mnozi se o existenci IPv6 dozvi nejpozdeji v okamziku, kdy budou muset menit sve domaci modemy/routery, aby jim protokol IPv6 (a tedy novy Internet) fungoval.

Zanechte komentář

Všechny údaje jsou povinné. E-mail nebude zobrazen.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..