DNSCheck – otestujte si svoji doménu!

Sdružení CZ.NIC před nedávnem zveřejnilo stránky http://dnscheck.labs.nic.cz sloužící ke kontrole správného nastavení domény. Na těchto stránkách si můžete otestovat svou doménu a zjistit, zda máte všechna nastavení v pořádku, případně opravit nalezené chyby.

Logickou otázkou je, co znamená „v pořádku“. Zde se můžou názory lišit a proto vycházíme z norem (RFC) a z dlouhodobých zkušeností. Pokud přesto narazíte na chybu, kterou za chybu nepovažujete, nebo naopak budete mít pocit, že určitý stav by měl být chybou, dejte nám samozřejmě vědět a můžeme metodiku přehodnotit. K dispozici máte i historii testů pro danou doménu, kde si můžete prohlédnou výsledky dřívějších testů. V záložce „Detailní výsledky“ najdete popis jednotlivých testů, které byly prováděny, včetně jejich výsledků.

Pokud se budete chtít se svým výsledkem pochlubit ostatním nebo budete chtít požádat o radu s odstraněním problémů, máte pod každým testem k dispozici trvalý odkaz, s nímž potom můžete dál pracovat.

Nezbývá tedy než vám popřát mnoho testů bez chyb a pro inspiraci se můžete podívat, jak by to v ideálním případě mělo vypadat.

Petr Černohouz

Autor:

Komentáře (2)

 1. Ján Regeš říká:

  Dobry den,

  sluzba vypada moc dobre! Z meho pohledu v sobe zahrnuje funkcnosti mych oblibenych zahranicnich nastroju + pridava nejake kontroly navic.

  Mam ale namet na dalsi feature: analyza validity SPF zaznamu.

  Dekuji za super sluzbu, urcite ji budu s oblibou pouzivat!

 2. Petr Černohouz říká:

  Dobrý den,

  otázkou je, co konkrétně u SPF validovat, můžeme pro danou doménu zkontrolovat validitu syntaxe záznamu, ovšem samotná funkce SPF závisí hlavně na SMTP serverech, které zprávu přijímají.

  Petr Černohouz
  Laboratoře CZ.NIC

Zanechte komentář